MESCİD-İ AKSA İÇİN TEYAKKUZ VAKTİ

Siyonistler, mübarek Ramazan'ın Kadir Gecesi'nde Mescid-i Aksa’ya yönelik büyük bir baskına hazırlanıyor…

Ramazan ayının başından bu yana Kudüs’teki zulümlerini artıran işgalci Siyonistler, yeni bir küstahlığın hazırlığında bulunuyor.

Ramazan ayının 28’inci gününde Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı baskın düzenleme çağrıları yapan Yahudi örgütleri, Mescid-i Aksa’nın avlusunda İsrail rejiminin ulusal marşı Hatikva’yı söylemeye hazırlanıyor. Siyonistlerin, Mescid-i Aksa’ya yönelik giriştikleri plan karşısında Müslümanların bir an evvel caydırıcı bir tepki vermeleri gerekiyor.

Mübarek Ramazan ayının 28. gününe denk gelen 10 Mayıs tarihi, Kudüs’ün İsrail rejimi tarafından işgal edildiği tarih olarak biliniyor. 6 Gün Savaşları sonrasında Kudüs’ün işgal edilmesinin yıldönümü olan ve İsrail milli bayramı kabul edilen söz konusu tarihi, ‘Kudüs Günü’ olarak kutlayan Yahudiler, bu tarihte Mescid-i Aksa’ya baskın yapmak için çağrılarda bulunuyor. Konuya ilişkin olarak Tapınak (Heykel) grupları olarak adlandırılan Yahudi örgütleri, Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirilmesi planlanan baskın için hazırlıklara giriştiği kaydediliyor.

TAPINAK ÖRGÜTLERİNDEN SİYONİSTLERE ÇAĞRI

Tapınak Örgütleri Birliği Sözcüsü Asaf Farid, Ramazan ayının 28. gününde Mescid-i Aksa’ya gerçekleştirmeyi amaçladıkları baskına dair açıklamalarda bulundu. Mescid-i Aksa’ya yönelik baskına katılım çağrısı yapan Farid, 10 Mayıs günü Mescid-i Aksa’nın 07.00’den 11.00’e kadar baskınlara açık olacağını söyledi. Asaf Farid, yapmış olduğu açıklamada, “Kudüs baskını çağrılarımızı, kilise ve dini okullar başta olmak üzere tüm yerlerde yayın, aile efradınızı haberdar edin, iş arkadaşlarınıza söyleyin. Etrafınızdaki herkesi baskına davet edin, sayımız binleri geçsin ki Kudüs Tapınağı dağını Araplardan geri alalım. Kudüs Tapınağı dağının bizim olduğunu bir kez daha tüm dünyaya haykıralım.” diye konuştu.

  

SİYONİSTLERDEN MESCİD-İ AKSA’DA MARŞ SÖYLEME PLANI

İşgal altındaki Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’ya geniş katılımlı bir baskın hazırlığına girişen Siyonistler, Aksa’nın avlusunda İsrail’in ulusal marşı Hatikva’yı yüksek sesle okuma planları da yapıyor. Bu bağlamda İsrail rejimi medyasına konuşan Tapınak Mirası Vakfı’nın müdürü Tom Nisani, Yahudileri 10 Mayıs tarihinde gerçekleştirecekleri baskında Mescid-i Aksa’da Siyonist milli marşını söylemeye davet etti.

CAYDIRICI TEPKİ GEREKLİ

İşgalci İsrail rejimi güçlerinin koruması altında bulunan Tapınak Örgütü mensupları 2019 yılında da Mescid-i Aksa’ya geniş çaplı bir baskın gerçekleştirmişti. Kudüs’ün İsrail tarafından işgal edildiği gün olan ve İsrail rejimince milli bayram olarak kabul edilen 10 Mayıs’ın bu seneki yıldönümünde de Siyonistlerce benzer bir hazırlığa girişildi. İşgalcilerin, Mescid-i Aksa’ya yönelik geniş katılımlı bir baskın gerçekleştirme çalışmalarına karşı İslam coğrafyasından caydırıcı bir tepkinin gelmesi gerekiyor.

Bekir ŞİRİN

Milli Gazete

Paylaş: